Preskočiť na hlavný obsah

6.FS MiSeVi - "Rozhodnutie"

Toto naše ďalšie formačné stretko malo síce voľnejší program, čo sa týka prednášok, ale bolo to náročnejšie v tom, že sa nieslo v duchu "rozhodovania". Ide do tuhého a treba zatiahnuť na hlbinu.
Museli sme viac nahliadnuť do svojho vnútra, na naše motivácie, očakávania, zisky ale aj straty spojené s voľbou misie, s čím nám pomohla pozvaná pani psychologička Evka. Dostatok času sme mohli stráviť v kaplnke v načúvaní Bohu a všetky naše radosti i starosti Mu s dôverou odovzdať.

Veríme, že nás pri rozhodnutí viedol Duch Svätý a že naplníme konkrétne kroky, ktoré sme si na naplnenie našich rozhodnutí naplánovali.

Prosíme aj o vaše modlitby, aby sme stále boli zapálení pre chudobných, vo všetkých dielach, do ktorých sa v budúcnosti pustíme, či už v zahraničí alebo doma na Slovensku.


Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

8.FS MiSeVi vBanskej Bystrici

Pomaly sa nám začalo otepľovať a ako to už býva mesiac od posledného FS v marci zbehol veľmi rýchlo. Dni 22.4 -24.4. 2016 pevne označovali víkend už 8. FS a nakoniec sa naisto potvrdilo miesto, a to nie hocijaké, ale naše komunitné v Banskej Bystrici J . Hneď na úvod poďakujem našej Majke za všetky tie dary, ktorými nás nakŕmila, ale aj naše spoločné chvíle počas katechéz, adorácie, modlitieb, sv. omší stáli za to, a k tomu MiSeVáci pridali trošku napätia. Tak poďme na to J .

7.FS MiSeVi - Kvetná nedeľa v Bojničkách

Na 5.FS v Modre nás Peťka povzbudzovala, aby sme nasadli na loďku  svojho života a nebáli sa zatiahnuť na hlbinu, a veru minimálne tú prvú požiadavku poctivo plníme, lebo prišiel marec a konkrétne víkend 18. až 20.3.2016 a MiSeVáci sa stretli v obľúbených Bojničkách v centre Archa. A veru okrem veeeeľmi chutného jedla :) od našej úžasnej Majky sme sa nasýtili aj počas spoločných zdieľaní, modlitieb, prednášok, adorácie, sv. omší a hier. Tak poďme sa na to pozrieť.

Laická misia v Hondurase 2019-2020

Na misiu v Hondurase sme v lete 2019 vyslali tri dievčatá – členky nášho združenia MiSeVi – Janku z Lendaku, Anastáziu z Michaloviec a Ingrid z Trnavy. Pôvodne to mala byť misia trvajúca 1 rok, ale kvôli situácii ohľadom koronavírusu, ktorá ochromila celý svet, sa v apríli 2020 vrátili naspäť na Slovensko. Po návrate sme vyspovedali jednu z nich – Janku Batoryovú – a tu je náš inšpiratívny rozhovor: