Preskočiť na hlavný obsah

6.FS MiSeVi - "Rozhodnutie"

Toto naše ďalšie formačné stretko malo síce voľnejší program, čo sa týka prednášok, ale bolo to náročnejšie v tom, že sa nieslo v duchu "rozhodovania". Ide do tuhého a treba zatiahnuť na hlbinu.
Museli sme viac nahliadnuť do svojho vnútra, na naše motivácie, očakávania, zisky ale aj straty spojené s voľbou misie, s čím nám pomohla pozvaná pani psychologička Evka. Dostatok času sme mohli stráviť v kaplnke v načúvaní Bohu a všetky naše radosti i starosti Mu s dôverou odovzdať.

Veríme, že nás pri rozhodnutí viedol Duch Svätý a že naplníme konkrétne kroky, ktoré sme si na naplnenie našich rozhodnutí naplánovali.

Prosíme aj o vaše modlitby, aby sme stále boli zapálení pre chudobných, vo všetkých dielach, do ktorých sa v budúcnosti pustíme, či už v zahraničí alebo doma na Slovensku.


Komentáre

Obľúbené príspevky z tohto blogu

Laická misia v Hondurase 2019-2020

Na misiu v Hondurase sme v lete 2019 vyslali tri dievčatá – členky nášho združenia MiSeVi – Janku z Lendaku, Anastáziu z Michaloviec a Ingrid z Trnavy. Pôvodne to mala byť misia trvajúca 1 rok, ale kvôli situácii ohľadom koronavírusu, ktorá ochromila celý svet, sa v apríli 2020 vrátili naspäť na Slovensko. Po návrate sme vyspovedali jednu z nich – Janku Batoryovú – a tu je náš inšpiratívny rozhovor:  

Iakob (Koba) Tuniev - dobrovoľník EDS pre MiSeVi Slovakia

Aká je asi dlhodobá dobrovoľnícka služba pre Gruzínca na Slovensku? Čo taký rok prinesie alebo naopak zoberie? Nebudeme si nič vymýšľať, aké by to asi mohlo byť. Poďme si pozrieť Kobu, ktorý takúto zmenu zažil a v tomto krátkom rozhovore nám priblíži aké to je...  

7.FS MiSeVi - Kvetná nedeľa v Bojničkách

Na 5.FS v Modre nás Peťka povzbudzovala, aby sme nasadli na loďku  svojho života a nebáli sa zatiahnuť na hlbinu, a veru minimálne tú prvú požiadavku poctivo plníme, lebo prišiel marec a konkrétne víkend 18. až 20.3.2016 a MiSeVáci sa stretli v obľúbených Bojničkách v centre Archa. A veru okrem veeeeľmi chutného jedla :) od našej úžasnej Majky sme sa nasýtili aj počas spoločných zdieľaní, modlitieb, prednášok, adorácie, sv. omší a hier. Tak poďme sa na to pozrieť.